środa, 29 maja 2024r.Dziś są imieniny Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

Związek Śląskich Kobiet

Siatkówka Kobiet w Leśnicy

 Dla Dolnej IV miejsce na sześć walczących!

 

Wystawa Stołów Wielkanocnych

 W hali sportowej w Głogówku 2 kwietnia odbyła się Wystawa Stołów Wielkanocnych.

Organizatorem tej przedświątecznej uczty był Związek Śląskich Kobiet Wiejskich oraz Winiary Głogówek.

Ferie w Dolnej

Zjazd Kobiet w Dolnej i w Olszowej

  Kobiety ze Związku Śląskich Kobiet tegoroczny zjazd zaplanowały w Dolnej i w Olszowej. W środę 24 sierpnia 200 członkiń spotkało się na mszy św. w Dolnej. Mszę odprawił ks. J. Krawiec, głosząc wzruszające kazanie. Po uroczystościach w kościele Panie przeszły do stodoły farskiej na kawę i kołocz, którą przygotowało koło z Dolnej. W Olszowej historię drewnianego kościła opowiedział proboszcz ks. Żyłka. Zaprosił Panie do kościoła parafialnego w Kluczu, gdzie również przedstawił historię tego małego, ale bogatego kościoła. Zwiedzanie Parku Miniatur to kolejny punkt w spotkaniu, a na koniec, miło spędzone chwile w Spichlerzu podczas biesiady z zespołeem "Alicja i Krzysztof".  

 

 

Siatkówka Kobiet już po raz VI

  W niedzielne popołudnie 12 czerwca  w Ogrodzie Farskim spotkały się cztery drużyny, które miały odwagę powalczyć, już po raz VI, o puchar Burmistrza Leśnicy. Sędziami byli Panowie: Andrzej Widera, Rudolf Gajda oraz Leszek Ślusarz.  Poziom był bardzo wyrównany, jednak Panie z Kierpnia (gm. Głogówek), pokazały, że cotygodniowe treningi czynią mistrza i to One stanęły na podium. Drugie miejsce nieoczekiwanie zajęła drużyna z Dolnej, trzecie Panie z Leśnicy, a czwarte przypadło Porębie. Do Dolnej przyjechały również Panie z Żędowic, ale nie stanęły na boisku. Zajęły miejsce pod Farą w cieniu i usmażyły dla Wszystkich placki kartoflane. Były bardzo smaczne. Dziękujemy za placki, a zawodniczkom za wysoki poziom gry. Nie można zapomnieć o kibicach, bez nich nie byłoby takich emocji.  Organizatorem był Związek Śląskich Kobiet z Dolnej oraz Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzmbski.

Stoły wielkanocne w Kolonowskiem

 Jak co roku przed świętami odbyła się Wystawa Stołów Wielkanocnych. Tym razem to koło ze Spóroka organizowało wystawę    13 marca w Kolonowskiem. Różowy stół reprezentowały kobiety z Dolnej.

 

Spotkanie z makijażystką

 23 lutego (wtorek)

w świetlicy wiejskiej w Dolnej

o godz. 18.00-

Spotkanie z makijażystką-

zapraszamy wszystkich chętnych!


Spotkanie w Żędowicach

Spotkanie integracyjne 

Na zaproszenie Pań ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich Związek Śląskich Kobiet  3 lutego 2016r pojechał na spotkanie integracyjne. 

 

 

Wycieczka do Krakowa

 W sobotę 14 listopada 2015r. mieszkańcy z Dolnej i okolic wybrali się do Krakowa. Zwiedzili rynek krakowski, sukiennice, Uniwersytet Jagieloński, Wawel, wystawę: "Podziemia rynku", wysłuchali hejnał z wieży mariackiej oraz odwiedzili smoka wawelskiego. Pogoda dopisała, dlatego wyjazd był bardzo udany.

 

Jesienne Smaki

 Osiemnastego października w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Śląskich w Krapkowicach  odbył się IV Kiermasz Jesiennych Samków Domowych. Jego organizatorami byli Związek Śląskich Kobiet Wiejskich oraz starosta krapkowicki. 

W tym roku tematem przewodnim były warzywa na słodko, dlatego na naszym stole znalazły się ciasta ze szpinakiem, z marchewki, cukinii, dyni i czerwonych buraczków.

 

V Turniej Piłki Siatkowej Pań o Puchar Burmistrza Leśnicy

 Dnia 14 czerwca 2015r. w Dolnej już po raz piąty odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pań o Puchar Burmistrza Leśnicy.
Na boiskach w ogrodzie farskim spotkały się drużyny z: Leśnicy, Poręby, Mochowa gm. Głogówek, Kierpnia gm. Głogówek oraz gospodarze.
 Organizatorem rozgrywek był Związek Śląskich Kobiet razem z panem burmistrzem Łukaszem Jastrzembskim.
Nad poprawnym przebiegiem rozgrywek czuwała Katarzyna Kozołup wraz z sędziami: panem Rudolfem Gajdą oraz Jackiem Czokiem.
Panie ze związku przygotowały poczęstunek dla uczestników.
Podczas turnieju panowała iście sportowa atmosfera. A oto miejsca:
I Poręba 
II Leśnica
III Dolna
IV Kierpień
V Mochów
 Na rozrywkach sportowych nie zabrakło akcentu rozrywkowego. Dostarczyła go drużyna z Warmii, która dojechała już po rozgrywkach.
Postawa sportowa kobiet, jednak nie pozwoliła zostawić gości bez możliwości sprawdzenia się pod siatką.
Zorganizowano drużynę łączoną i rozegrano mecz towarzyski: Warmia i reszta kobiet.
Wynik w tych rozgrywkach nie był najważniejszy - mecz rozbawił wszystkich. 
 

Wystawa Stołów Wielkanocnych w Zakrzowie

 Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych odbyła się 22 marca w Zakrzowie w Ośrodku Sportu i Rekreacji.      
W wystawie brały udział 22 koła ze ZŚKW. Organizatorami byli: ZŚKW, Fundacja Euro-Country oraz Gmina Polska Cerekiew.

  Koło z Dolnej przygotowało następujące potrawy: Sernik z chałwą, tort z bezą, ciasto marchewkowe, wieniec z galaretki i szpajzy, nalewkę, tort z pieczarek, pieczeń rzymską, szynkę nadziewaną, jajka marmurki, jajka faszerowane, zupę z pora, kurczaka w cieście francuskim i sałatkę z ryżem. 

 

Wycieczka do Afrykarium

Podczas ferii zimowych dnia 28 stycznia grupa z Dolnej wybrała się do Wrocławia. Celem wyprawy było zoo, a dokładniej nowo wybudowany budynek Afrykarium

Jarmarkt świateczny w Hirschaid.

Jarmarkt świateczny w Hirschaid. 

Galeria spotkanie ZŚKW z dnia 11 marca 2014r.

Galeria spotkanie Związku Sląskich Kobiet Wiejskich z dnia 11 marca 2014r. organizowanego przez koło w Dolnej.

Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych

W niedzielne popołudnie (20 października br), Burmistrz Krapkowic oraz Związek Śląskich Kobiet Wiejskich zaprosili nas na Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych. Impreza odbyła się w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach.

 

Wielkanocne klimaty

Wielkanocne klimaty

Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Tort na kremie z pudingu

Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów
5 sierpnia 2012 w Bierkowicach podczas VII Festiwalu Folklorystycznego odbył sie finał regionalny konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów", którego organizatorem jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Związek Województw RP.

W naszym województwie organizacją dowodził Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

 

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

 10 czerwca br. w ogrodzie farskim w Dolnej, wzorem ubiegłego roku obdył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Pań, organizowany przez Związek Śląskich Kobiet Wiejskich z Dolnej wraz z Burmistrzem Leśnicy Łukaszem Jastrzembskim.  
Mimo pochmurnej pogody, w rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny. Panie walczyły o każdą piłkę z ogromną ambicją czy to w obronie czy na  bloku.
Ponowne zwycięstwo w całym turnieju odniósł zespół z Poręby. Kolejne miejsca zajęły: drużyna z Leśnicy, drużyna z Dolnej oraz drużyna z Zalesia Śląskiego.
Burmistrz Leśnicy wręczył zespołom uczestniczącym w turnieju medale, a zwycięskiej drużynie puchar.
Każda drużyna otrzymała również zdjęcie pamiątkowe z ubiegłorocznych rozgrywek.

zapraszamy do galeri

Wystawa Wielkanocna 2012

Dnia 25 marca2012r. tradycje śląskiej kuchni można było podziwiać w sali sportowej w Kórnicy. A to za sprawą 22 kół Związku Śląskich Kobiet Wiejskich w tym również koła w Dolnej.

 

Regionalny Stół Adwentowy

Towarzystwo Przyjaciół Wsi Dolna reprezentowało Gminę Leśnica w konkursie  "Na Najpiękniejszy Regionalny Stół Adwentowy - Bożonarodzeniowy Obszaru Kraina  Św. Anny", który odbył się 4 grudnia br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach. Organizatorem konkursu była Lokalna Grupa Działania - Stowarzyszenie Kraina św. Anny przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Walcach.

 

Pierniki z Dolnej najlepsze!

Pierniki z Dolnej najlepsze!

31 lipca 2011r. w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach odbyła się XI edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów”. Jej organizatorem była Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego  oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

 

Ferie w Dolnej i po feriach

Ferie w Dolnej 

styczeń 2012 rok.

Ferie w Dolnej nigdy nie oznaczają nudy.

 

Przegląd Twórczości Ludowej

 14.11.2010 na Górze św. Anny w nowej sali odbył się Przegląd Twórczości Ludowej. Pomysłodawcą tej imprezy był LOKiR. Dolna zaprezentowała się scenką multimedialną pt.: "Co takiego w Dolnej się dzieje?".

Teatrzyk "Królowa Śniegu"

W czasie tegorocznych ferii zimowych, dnia 8 lutego do Świetlicy Wiejskiej w Dolnej zawitała "Królowa Śniegu".  Teatrzyk został zorganizowany przez Związek Śląskich Kobiet z Dolnej. Organizatorzy nie zapomnieli również o poczęstunku dla zgromadzonych. A na koniec odbyły się wspólne gry i zabawy.

Wyszukiwarka