sobota, 15 czerwca 2024r.Dziś są imieniny Wita, Jolanty

Historia

Działalność ZŚKW w Dolnej Historia

Wszystko rozpoczęło się w lutym 2006 roku, wtedy to nasz Związek został oficjalnie założony. Rok później zrealizowałyśmy pomysł uszycia strojów. Na zdjęciu dożynki w Dolnej na których wystąpiłyśmy w naszych strojach po raz pierwszy.

Dolna 16 września 2007r.   Dolna 16 września 2007r.

 

 

  

 

22 września 2007r. odbyły się Dożynki Gminne w Leśnicy. Związek Śląskich Kobiet brał udział w korowodzie. 

 

 

 

 

 
Czerwiec 2007r. Wycieczka do Czech zorganizowana przez Związek oraz Burmistrza Leśnicy. Na tą wycieczkę pojechały całe rodziny. Odwiedziliśmy Zoo Safarii oraz Skalne Miasto. 

Skalne Miasto w Adsprach       Zoo Safarii

                                                                

 

 

 

Strój śląski nie jest naszą jedyną wizytówką, posiadamy jeszcze koszulki w kolorze czerwonym, które zakładamy do gry w piłkę siatkową. Nie mamy jeszcze dużego doświadczenia, ale liczy się odwaga kobiet, które zmierzyły się z drużyną męską w rozgrywkach siatkówki podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka 29 czerwca 2007r.   Rozgrywki powtórzyłyśmy rok później

                                                                                    

 

 

 
 

 

Co roku kobiety należące do Związku Śląskich Kobiet spotykają się na wspólnej Mszy św. oraz biesiadzie. Przed tym jednak uczestnicy zjazdu zwiedzają ciekawe okolice usytuowane w  pobliżu  miejsca spotkań. Spotkania odbywają się w różnych miejscach Śląska, a nawet i w Czechach.

Spotkanie Kobiet w Czechach 18 września 2007r.Spotkanie Kobiet w Czechach 18 września 2007r.


 

 

 

 

Każego roku w okresie przed Wielkanocą organizowana jest Wystawa Stołów Wielkanocnych.
Na zdj. Wystawa w Leśnicy w Szkole Podstawowej zorganizowana przez Związek Śląskich Kobiet z Dolnej wraz z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Leśnicy.

9 marca 2008r.9 marca 2008r.


 

 

 

 

 

Izba Pamięci

 

                    

 

 
 

 

Z okazji nadania ulicy imienia Biskupa ks. Franciszka Cedzicha podczas uroczystości odpustowych w Dolnej w lipcu 2008 roku Związek Ślaskich Kobiet przygotował  wystawę fotografii dot. Życia ks. Biskupa z Dolnej. Wystawa zostałą zorganizowana z udziałem pana Piotra Smykały

 

 

 

Podczas tej uroczystości Związek rozprowadzał książki o Dolnej pana P. Smykały oraz ks. Kałuży

 

 


W sierpniu co roku w Bierkowicach w Muzeum Wsi Opolskiej odbywa się konkurs  Nasze Kulinarne Dziedzictwo na który 10 sierpnia 2008 roku pojechałyśmy wraz z panią Gabrielą Malorny z Ośrodka Doradzctwa Rolnego. Do konkursu stanęłyśmy wraz z Frankfurterem upieczonym przez panią Renatę Cedzich. Zdobyłyśmy drugie miejsce.

 

 

 
 W grudniu 2008 roku pojechałyśmy na wspólną wycieczkę do Wiednia. Naszym przewodnikiem po Wiedniu była p. Anna Barteczko za co jej dziękujemy. Było super!
Zobaczyłyśmy Pałac Schönbrunn, Stephansdom, krzywy dom Hundertwassera, zwiedziłyśmy Wiedeń nocą, na niejednym Weihnachtsmarkcie piłyśmy gorącą czekoladę.Wiedeń w wystroju świątecznym pozostawia niezapomniane wrażenia. Warto zobaczyć...

 

 

 

 

 

krzywy dom Hundertwassera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Drukuj  

Wyszukiwarka