niedziela, 14 kwietnia 2024r.Dziś są imieniny Bereniki, Waleriana, Justyny

Związek Śląskich Kobiet

Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych

W niedzielne popołudnie (20 października br), Burmistrz Krapkowic oraz Związek Śląskich Kobiet Wiejskich zaprosili nas na Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych. Impreza odbyła się w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach.

 


W tym dniu można było degustować domowe smaki lata i jesieni przygotowane przez kilkanaście kół Związku Śląskich Kobiet Wiejskich, nabyć przetwory przyrządzone wg tradycyjnych i nowoczesnych przepisów, cieszyć się naturalnością produktów, nabyć miód i przyprawy, podziwiać dekoracje jesienne. Na żadnym stole nie zabrakło dżemu, kompotu, nalewki czy wypieków. A że stoły przygotowały kobiety z aż 12 kół- było w czym wybierać. Na stole Koła Dolna znalazły się trzy zupy: grzybowa, z kwaśnych listków i z dyni, owocowe dżemy. Ponadto przeróżne postaci zaprawianych buraczków, grzybów, ogórków, kapusty kiszonej, sałatka z marchwi, pyszne i zdrowe domowe kompoty.
 Goście spędzali miło czas przy kawie i ciastku. Uczestnicy wystawy wzięli  udział w głosowaniu na najciekawsze i najsmaczniejsze stoisko. Spośród 400 oddanych głosów- najwięcej trafiło do Żywocic i to kobiety z tego koła- triumfowały w tym roku. Stoisko z Dolnej zajęło trzecie miejsce Dodatkowo imprezę uświetniły występy artystyczne Krapkowickiego Klubu Wokalisty, zespołów Walczanki i Oder Blass Band, uczniów PSP nr 1 w Krapkowicach oraz przedszkolaków z PP nr 1 i PP nr 2 w Krapkowicach.
Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Krapkowicki Dom Kultury, Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu oraz PSP nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Drukuj  

Wyszukiwarka