Krzyż kamienny przy kościele parafialnym.
Dokładna data usytuowania krzyża nie jest znana. Niewątpliwie krzyż należał niegdyś do cmentarza , który znajdował się przy świątyni. Wokół niego pochowani są miejscowi proboszczowie. Kiedyś były tu ich nagrobki, które zostały usunięte, gdy poszerzano przejście do kościoła. Na krzyżu usytuowane są tablice pamiątkowe ku czci poległych, zamordowanych oraz zmarłych w czasie i po II wojnie światowej.
Krzyż misyjny na placu kościelnym.
Drewniany krzyż misyjny znajduje się od strony południowej przy murze. Umieszczono na nim daty misji.
Krzyż na cmentarzu.
Dawniej znajdował się na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej i Strzeleckiej, w pobliżu kapliczki. Według przekazów ustnych, krzyż postawiono najprawdopodobniej na przełomie XIX i XX wieku, a w czasie II wojny światowej przeniesiono go na cmentarz. W niszy stoi figurka Matki Boskiej, a po nią tablica z napisem „kłaniamy ci się Panie Jezu Chryste”.
Krzyż przy ulicy wiejskiej
Według ustnych przekazów fundatorem krzyża był żyjący w XIX w. Nikolaus Pordzik. Krzyż przez wiele lat był drewniany, ale w 1980 r. zastąpiono go betonowym.
Każdego roku w czasie Dni Krzyżowych wierni udają się do krzyża z procesją.
Krzyż przy cmentarzu.
Wysoki, drewniany krzyż usytuowany w pobliżu cmentarza przy ul. Wiejskiej latach 80 XX. Znajduje się na nim wykonany z blachy, namalowany Chrystus Ukrzyżowany.
W okresie Dni Krzyżowych odbywa się na to miejsce procesja wiernych.
Krzyż drewniany przy drodze do Leśnicy.
Według ustnych przekazów mieszkańców naszej wioski, krzyż ten ufundowała osoba poszkodowana w nieszczęśliwym wypadku, która została uleczona.
Krzyż jest usadowiony w żelaznej i betonowej posadce, a wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego wykonany jest z blachy.
W czasie uroczystości Dni Krzyżowych odbywa się na to miejsce procesja wiernych.
Kamienny krzyż w drodze do Strzelec Opolskich.
Kamienny krzyz z 1902r. wykonano w zakładzie kamieniarskim J. Lika z Izbicka.
W niszy umieszczona jest figurka Matki Boskiej. Górna część krzyża z Chrystusem Ukrzyżowanym jest drewniana.
Kapliczka przy drodze do Strzelec Opolskich.
W dawnych czasach w kierunku Strzelec Opolskich stała murowana kapliczka upamiętniająca mieszkańców wsi którzy zmarli w XIX w. w czasie zarazy i w tym miejscu zostali pogrzebani. W czasach przebudowy drogi w latach 30. XX wieku, kapliczka ta została rozebrana .
Kapliczka Św. Jana Nepomucena.
Obecnie od 2008r, kapliczka została odrestaurowana i przeniesiona w nowe miejsce przy ul. Wiejskiej w związku z modernizacją obiektu oraz poszerzeniem drogi gminnej. Na wzór poprzedniej kapliczki ma ona kształt sześcianu, sklepionego kolebkowo. Wejście zakończone jest półkolistym łukiem. Na szczycie siodłowego dachu, krytego dachówką znajduje się metalowy kuty krzyż. Wewnątrz kapliczki znajduje się drewniana figura św. Jana Nepomucena.