niedziela, 14 kwietnia 2024r.Dziś są imieniny Bereniki, Waleriana, Justyny

Towarzystwo Przyjacioł Wsi

Teraz mamy gdzie organizować imprezy.

Teraz mamy gdzie organizować imprezy.
W naszym ogrodzie plebanijnym w Dolnej znajduje się stodoła. Od kilku lat zastanawialiśmy się, co z nią zrobić. Mieliśmy różne pomysły, żeby zagospodarować ją tak, aby dalej służyła mieszkańcom naszej wioski, albo żeby ją rozebrać.
W końcu podjęliśmy decyzję.

 


Postanowiono, że zorganizujemy w kościele referendum, żeby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w tej sprawie. Po podliczeniu głosów okazało się, że 85% mieszkańców jest za remontem stodoły, a 15% przeciw. Podczas zebrania rady parafialnej, rady sołeckiej oraz zarządu Towarzystwa Przyjaciół Wsi Dolna zadecydowano, że nagroda pieniężna, którą zdobyliśmy za zajęcie II miejsca w konkursie „Piękna Wieś Opolska” zostanie przeznaczona na remont stodoły. Ponadto na przebudowę przeznaczone zostały środki pieniężne towarzystwa oraz dobrowolna składka parafian.
Jak pamietamy do oficjalnego remontu przystąpiliśmy na początku czerwca.

 

 

 

 

 

Pierwszym etapem było wywiezienie 42 przyczep nieczystości i słomy pozostałych po poprzednich użytkownikach stodoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie zrzuciliśmy dachówkę, która posłużyła jako podłoże pod wylewkę betonową. Ponadto do tego celu przeznaczyliśmy kamienie pochodzące z naszych pól.

 

 

 

 

Nowy dach wykonała specjalistyczna firma z Gąsiorowic. Potem wykonano nowe wrota.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym etapem było zaadaptowanie sali na cele kulturalne naszej miejscowości tj. wykonanie podestu do tańców oraz oświetlenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz nie będą nam potrzebne żadne namioty

Bardzo zaskoczyło nas zaangażowanie i aktywność mieszkańców, którzy społecznie pomagali i wykonali ogrom pracy oraz nieodpłatnie użyczyli swój prywatny sprzęt. Dziękujemy!

Dzięki Wam ta inwestycja wykonana została przy minimalnych kosztach.

Wraz z księdzem proboszczem serdecznie dziękujemy za pomoc, ofiarność i przychylność wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do remontu. Bardzo cieszy nas fakt, że sala ta będzie służyła nie tylko nam, ale również przyszłym pokoleniom..

Zdjęcia : Rodzina Cedzich Renata i Rudolf
Jeśli posiadasz zdjęcia, którymi chciałabyś/chciałbyś podzielić się z innymi prześlij je na nasz adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Na pewno je zamieścimy.

Sołtys Horst Morawiec
 


Drukuj  

Wyszukiwarka