Ministranci Marianki
Droga Krzyżowa
piątek, 07 kwietnia 2017 22:32

W Czarnocinie na Bożym Oku 7 kwietnia młodzież z Dolnej, Czarnocina i Popic pod

okiem Ks. Pawła odprawiła Drogę Krzyżową.

 

 
Marianki Mamom
niedziela, 29 maja 2016 20:12

 "Obóz cygański"

W kościele w Dolnej  29 maja marianki z Dolnej pod czujnym okiem Siostry Lauretty przygotowały dla mam przedstawienie pt. "Obóz cygański". Dziewczyny wcieliły się w role Cyganek i przedstawiły nam scenkę z życia Romów. Były chwile zabawne, były i takie, które wyciskały łzy. Na zakończnie nie zabrakło życzeń oraz róż dla wszyskich Mam.  
 
 

 
Droga Krzyżowa na Bożym Oku
sobota, 19 marca 2016 21:25

 To już tradycja w Dolnej i Czarnocinie - nie można  w pełni przeżyć świąt bez Drogi Krzyżowej na Bożym Oku.

Młodzież z Dolnej i Czarnocina pod czujnym okiem Siostry Lauretty przygotowała scenę ostatniej drogi Pana Jezusa.

Sceny, chwilowo przerażające, na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Więcej…
 
Jasełka w Dolnej
wtorek, 12 stycznia 2016 15:14

       W niedzielę 10 stycznia 2016 roku grupa młodzieży z Dolnej i Czarnocina pod okiem Siostry Lauretty przedstawiła jasełka w kościele parafialnym. Spektakl  wszytkim bardzo się podobał, został nagrodzony gromkimi brawami.

     Po występie na uczestników przedstawienia czekało: ognisko, gorąca herbata i kawa oraz różne słodkości, przygotowane przez radę parafialną i zarząd Mniejszości Niemieckiej. Gościem honorowym był biskup Rudolf Pierskała. Pod jego przewodnictwem i z akompaniamentem księdza Pawła przeprowadzony został "Wieczór kolęd" przy ognisku. 

       

Więcej…
 
Festyn Sportowy Ks. Pawła
poniedziałek, 04 maja 2015 17:06

 W niedzielę 3 maja 2015r. w ogrodzie farskim odbył się Festyn Sportowy Ks. Pawła. Na boisku spotkały się drużyny piłkarskie ministrantów z Kadłubca, Wysokiej oraz Dolnej. Natomiast w rozgrywkach piłki siatkowej dzielnie walczyły marianki ze Strzelec Opolskich oraz z Dolnej. Cały festyn miał zapewnić dobrą zabawę, dlatego wyniki nie są ważne, a zabawa była naprawdę świetna!!! 

 

Więcej…
 
Energylandia - wycieczka z ks. Pawłem
poniedziałek, 05 października 2015 00:00

 W sobotę 3 października parafianie z Dolnej, i nie tylko, wybrali się do Energylandii. Całą wyprawę zorganizował ks. Paweł. Atrakcji było bardzo dużo, każdy znalazł coś dla siebie. 

 

 
Droga Krzyżowa na Bożym Oku
piątek, 27 marca 2015 21:04

 W piątek 27 marca razem z młodzieżą przeżywaliśmy Drogę Krzyżową. Przy stacjach na Bożym Oku młodzi aktorzy z Dolnej, Czarnocina i okolic odgrywali dramatyczne sceny Męki Pańskiej. Inicjatorką przedstawienia była Siostra Gizela wspierana przez Ks. Pawła i Pana Georga. 

Więcej…
 
remont wieży kościelnej

galeria zdjęć z remontu wiezy kościelnej we wrześniu 2012 r.

 

Więcej…
 
konwent wielkanocny

7 kwietnia w środę w naszej Parafii odbył się konwent wielkanocny. 

Więcej…
 
Służba Liturgiczna

Galeria Służby Liturgicznej naszej parafii

Więcej…
 
Dub nad Moravou 2011

W dniach 1-2 października 2011r. grupa 40 osób, nie tylko parafian udała się do pięknego miasta Ołomuniec w Czechach. Celem wizyty u południowych sąsiadów nie było jednak zwiedzanie samego miasta Ołomuniec, lecz przede wszystkim uroczyste obchody 250-lecia poświęcenia Sanktuarium Oczyszczenia Najświętszej Marii Panny Dub nad Moravou, miejscowości położonej nieopodal.

 

Więcej…
 
Boże Ciało 2010

 Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej 2010 - GALERIA

Więcej…
 
Odpust Matki Bożej Skaplerznej

18 lipca obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci patronki naszego kościoła i  parafii Matki Bożej Skaplerznej.  W uroczystości  wzięli udział także ks. proboszczowie z okolicznych parafii, nasza orkiestra, Dziewczęca Służba Maryjna ze sztandarem, oraz liczni wierni, także spoza parafii.

Więcej…